.png)
En av dem er Andrine Staalelsen Kallekodt, lærling og montør med stor interesse for mekanikk og teknologi. Som lærling får hun prøve seg i flere avdelinger – fra maskinering, der delene blir til, til montering og testing av komplette pumper og systemer.
– Det som er så kjekt med å være lærling i Ydra, er at du får være med på hele prosessen. Du ser hvordan alt henger sammen– fra tegning til ferdig produkt. Alt skjer her på huset, så man får virkelig forståelse for hvordan ting henger sammen, forteller hun.
.png)
Ydra er kjent for sin solide pumpeekspertise og lange erfaring i bransjen. Den kunnskapen sitter i folkene og føres videre hver dag. For Andrine betyr det å ha kollegaer som både heier på henne og lærer bort det de kan.
– Det er mange her med utrolig mye erfaring. De tar seg tid til å forklare, vise og lære bort. Det gjør at man vokser fort som lærling. En dag er sjelden lik her på verkstedet, jeg lærer noe nytt hver dag og har en spennende, variert arbeidshverdag. Det er motiverende, sier hun.
.png)
For Andrine er det likevel menneskene og miljøet som gjør Ydra til en så bra arbeidsplass.
– Det beste med Ydra er folkene. Vi har det alltid kjekt på jobb, det er mye latter og ikke minst godt samarbeid. Selv om vi er på forskjellige steder i livet, så drar alle i samme retning.
I Ydra er det samspillet mellom mennesker, kompetanse og teknologi som driver utviklingen fremover. Det er summen av erfaringen, nysgjerrigheten og engasjementet til å finne de beste løsningene som gjør at Ydra kan levere kvalitetspumper- og pumpesystem som er bygget for å vare.